ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی یکی از معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین انواع ماساژ است که می‌توانید از آن به عنوان یکی از روش‌های درمانی یاد کنید. این نوع ماساژ توسط راهبان بودایی کشف شده است.

سابقه‌ی این نوع ماساژ به زمان ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد که نخستین بار در کشور تایلند این نوع ماساژ انجام می‌شد.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید این نوع ماساژ ترکیبی از مدیتیشن، یوگا و تای چی است و همچنین طب سنتی هندی است. با ادغام این چند مدل از ورزش‌هایی که ذکر شد می‌توان گفت که این سبک موجب هماهنگ کردن ذهن با بدن و روح است.
نحوه‌ی ماساژ تایلندی به این صورت است که درمانگر بر روی قسمت‌های حساس بدن فشار وارد می‌کند با این کار تحریک بر روی بافت‌های عضلات و مفاصل ایجاد می‌کند و موجب ایجاد آرامش در افراد می‌شود. تمامی‌ مراحل ماساژ تایلندی مانند ماساژ رفلکسولوژی است که شاید هم بتوان گفت مانند طب سوزنی می‌باشد که می‌توانید بسیار موثر و مفید باشد.

روش‌های ماساژ تایلندی

با انجام این ماساژ می‌توانید مانند ورزش یوگا در تمامی‌ عضلات خود کشش ایجاد کنید و باعث شوید که عضلات شما انعطاف پذیری بیشتری پیدا کند.
شما می‌توانید با انجام دادن این نوع ماساژ انرژی که در بدن شما نهفته است را پیدا کنید و بر روی میزان انرژی که در بدن شما وجود دارد تاثیر بسزایی بگذارید.
شما می‌توانید بعد از انجام دادن چندین دوره ماساژ درمانی به روش تایلندی در بهترین سالن ماساژ در اصفهان احساس نشاط و خوبی به دست آورید.

رابطه‌ی ماساژ تایلندی و مدیتیشن

شما می‌توانید با انجام دادن ماساژ تایلندی بر روی بدن و ذهن خود تعادل ایجاد کنید و این کار بیشتر برای کسانی که به مدیتیشن و یا مراقبه می‌پردازنند می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد.ماساژ تایلندی

وسایل موردنیاز برای انجام ماساژ تایلندی

شاید این موضوع برایتان به وجود آید که ماساژ تایلندی به چه لوازم و ابزار‌هایی نیاز دارد؟
برای انجام دادن این نوع ماساژ شما به وسایل و یا تجهیزات خاصی نیاز ندارید تنها کافی است که یک محیط کاملاً آرام همراه با یک تخت ماساژ داشته باشید و یک دست لباس مناسب و راحت بپوشید.

فواید ماساژ تایلندی

ماساژ درمانی دارای فواید بسیار زیادی است به ویژه که اگر از نوع تایلندی آن باشد از فواید و مزیت‌هایی که می‌توان برای این نوع ماساژ اشاره کرد از قبیل:

 1. کاهش استرس
 2. افزایش سیستم ایمنی بدن
 3. پیشگیری از دیابت
 4. کاهش کلسترول خون
 5. افزایش تمرکز
 6. کاهش نشانه‌های آرتریت
 7. تقویت سیستم عصبی مغز
 8. طولانی کردن فرایند پیری
 9. کاهش وزن
 10. درمان درد و سردرد‌های مزمن

در ادامه به مهم‌ترین فواید ماساژ عالی تایلندی اشاره خواهیم کرد.

۱. افزایش سیستم ایمنی بدن

با انجام این ماساژ در مرکز تخصصی ماساژ اصفهان می‌توانید از بروز هرگونه بیماری به بدن جلوگیری کنید.
شما می‌توانید با ماساژ تایلندی سیستم ایمنی بدن خود تقویت کنید و از بروز هرگونه بیماری مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و سایر بیماری‌ها ویروسی و قارچی اجتناب کنید.

ماساژ تایلندی

۲. پیشگیری از دیابت

شاید باور نکنید اما شما می‌توانید با فرایند ماساژ عالی تایلندی می‌توانید میزان قند خون خود را افزایش دهید.
این مسئله معمولا برای افرادی که مبتلا به دیابت نوع یک هستند، صحیح است. ماساژ تایلندی موجب می‌شود که شما سطح سلول‌های بتای پانکراس را واکنش نشان می‌دهد و باعث می‌شود که انسولین در روند تنظیم قند خون مورد نیاز به میزان قابل توجهی تولید کند.

۳. کاهش کلسترول خون

از آنجایی که کلسترول خون می‌تواند موجب مسدود شدن رگ‌های خون شود و از بروز خطرات و مشکلات بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد موجب می‌شود که تا حد بسیار زیادی کلسترول بد را در بدن کاهش دهد.

۴. کاهش نشانه‌های آرتریت

آرتریت اختلالی است موجب ایجاد درد در مفاصل می‌شود. شما می‌توانید با انجام دادن این ماساژ گردش خون خود را بهبود ببخشید و باعث منعطف شدن قدرت عضلات و مفاصل شما می‌شود.

۵. تقویت سیستم عصبی مغز

با انجام ماساژ تایلندی در مرکز ماساژ در اصفهان شما می‌توانید احساس آرامش بیشتری به دست آورید.

۶. طولانی کردن فرایند پیری

شما می‌توانید با انجام ماساژ درمانی روند پیری را طولانی‌تر کنید.
این ماساژ به جوان‌تر شدن شما کمک  می‌کند. زیرا باعث آزاد شدن هورمون‌های زیاد و بهبود و ترمیم سلول‌های آسیب دیده بدن می‌شود.

ماساژ تایلندی

۷. افزایش تمرکز

شما می‌توانید با انجام دادن ماساژ عالی تایلندی بر روی نواحی مختلف بدن با استفاده از زانوها، انگشتان، آرنج و پاها فشار وارد کنید و همین موضوع باعث می‌شود که خون اکسیژن و مواد مغذی به میزان کافی به مغز نرسد و در نتیجه موجب می‌شود که تمرکز و دقت شما در طی انجام فعالیت‌های مختلف بالا برود.

۸. کاهش وزن

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از روش‌هایی که می‌توانید وزن خود را کاهش دهید استفاده نمودن از ماساژ درمانی باشد شما می‌توانید با استفاده از ماساژ تایلندی وزن خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

۹. درمان درد و سردرد‌های مزمن

شما می‌توانید با انجام دادن ماساژ خوب تایلندی دردها و سردرد‌های مزمن خود را کاهش دهید.
با انجام دادن تکنیک‌های که بر روی سطح بدن خود انجام می‌دهد موجب می‌شود که جریان خون در بدن شما افزایش یابد و باعث تحریک مغز شما می‌شود، در اثر این فرایند هورمون‌های سیتوکین را رها می‌شود.
این هورمون‌ها باعث می‌شوند که سطح پروستاگلاندین که باعث بروز درد در ناحیه مغز شما می‌شود را به حداقل می‌رساند.

ممنوعیت استفاده از ماساژ تایلندی

با داشتن تمامی‌ فواید این نوع ماساژ اما باید گفت که برای تمامی‌ افراد توصیه نمی‌شود. افرادی که دارای بیماری‌هایی مانند سرطان، روماتیسم مفصلی، هموفیلی، فشار خون بالا، پوکی استخوان و فلبیت هستند، ممنوع است.

نکاتی که بهتر است از پیش از مراجعه به ماساژ رعایت کنید:

 • پیش از انجام ماساژ از خوردن هرگونه غذای سنگین خودداری کنید.
 • برای بهتر انجام دادن روند ماساژ لباس‌های گشاد و راحت بپوشید.
 • مدت زمانی که برای انجام ماساژ لازم است حدوداً بین یک ساعت تا دو ساعت می‌باشد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *