اسپا

اسپا یا آبگرم مکانی است که حاوی آب غنی از مواد معدنی است و به منظور حمام درمانی ارائه می‌شود. درمان‌هایی که در اسپا وجود دارد، با یکدیگر متفاوت هستند، زیرا مواد معدنی که در آب می‌باشد، برای مزایای سلامتی مختلفی در نظر گرفته می‌شوند.
از طرف دیگر ماساژ عبارت است از اعمال فشار ملایم بر روی قسمت‌های خاصی از بدن تا حداکثر آرامش در عضلات ایجاد شود و به رفع درد در آن‌ها کمک کند. حال ترکیب این دو روش نیز می‌تواند برای مقاصد خاصی مناسب باشد. به عنوان مثال ماساژ اسپا شامل اجرای یک ماساژ ساده در آبگرم است که قبل و یا بعد از حمام درمانی، انجام می‌گیرد.

وسعت درمان

بهتر است بدانید که برخی از درمان‌ها از طریق ماساژ قابل دستیابی نیست. درمان‌هایی مانند هیدروتراپی روده بزرگ تنها با یک روش درمانی خاص انجام می‌شود یا سم زدایی بدن به کمک درمان آبگرم قابل ارائه است. با این حال خستگی و درد عضلانی از شرایطی است که می‌تواند با ماساژ اسپا آن را برطرف کرد. کارایی این دو گزینه را نمی‌توان با یکدیگر مقایسه کرد، به این دلیل که هر کدام از این تکنیک‌ها پارامترهای خود را برای جلب رضایت مشتری به همراه دارد. آب درمانی به همراه مواد معدنی همراه شده تا از طریق پوست نفوذ کرده و به غنی سازی بافت‌های بدن کمک کند.

تفاوت اهداف ماساژ و اسپا

اسپا مکانی است که طراحی و آماده شده تا افراد بتوانند در آن استراحت کرده و استرس خود را کاهش دهند. استخری پر از آب معدنی باعث می‌شود تا افراد در آن شناور شده و احساس بهتری داشته باشند. این مورد کمک می‌کند تا تمام فشارهای زندگی روزمره برای لحظه‌ای هم که شده از یادشان برود. شما با این کار آرامش بیشتری می‌یابید، احساس تازگی می‌کنید و ذهن شما مجددا ریکاوری می‌شود تا بدون هیچ اختلال ذهنی و جسمی بتوانید به فعالیت‌های عادی و روزمره خود ادامه دهید.

ماساژ پا

در بهترین مرکز ماساژ اصفهان ماساژ با هدف رهایی کامل از خستگی و یا درد، به کمک اعمال فشار بر روی عضلات فرد انجام می‌شود. می‌توان آن را روی یک قسمت از بدن و یا تمام آن انجام داد. به عنوان دریافت کننده ماساژ لازم است از حساسیت‌ها و نیاز بدن خود برای تکنیک‌های ماساژ آگاه باشید.

تفاوت کلینیک‌های اسپا و ماساژ

بیشتر آبگرم‌ها در استراحتگاه‌ها و مکان‌های خاص یافت می‌شوند. در این استخرهای درمانی، از آب معدنی و طبیعی برای درمان استفاده می‌کنند، بنابراین نمی‌توانید انتظار عطر آرامش بخش و یا موسیقی خاصی داشته باشید. هر چند که برخی از کلینیک‌های تخصصی اسپا این موارد را نیز ارائه می‌دهند.

کلینیک‌های ماساژ اصفهان شامل تختخواب و یا تشک برای خوابیدن فرد، حوله، لوسیون، روغن و ابزار ماساژ می‌باشند. در محیط کلینیک ماساژ در اصفهان توجه به رفع تنش‌ها و ناراحتی‌هایی که تجربه می‌کنید برای درمانگر بسیار مهم است.

رویکرد درمانی

در کلینیک ماساژ تکنیک‌ها بر روی جسم و به صورت منظم انجام می‌شود. بسیار مهم است که در مرحله اول، مشتری به خوبی ارزیابی شده تا همه مشکلات احتمالی او شناسایی شود. سپس ماساژ درمانی روی قسمت‌هایی که مشتری از درد آن‌ها شکایت کرده است، آغاز خواهد شد. پس از اعمال فشار و تکنیک خاص، به فرد اجازه داده می‌شود تا کمی آرامش یابد و در آخر نکاتی برای تقویت بهبود عنوان می‌شود.

آبگرم درمانی شامل چنین فرایندهایی نیست. افراد تنها در استخر آب معدنی قرار می‌گیرند و از گرمای آن لذت می‌برند. به همین دلیل است که ترکیب این دو گزینه می‌تواند ویژگی‌های قابل توجهی به همراه داشته باشد.

سالن اسپا

ترکیب اسپا و ماساژ

برخی از کلینیک‌های تخصصی ماساژ هر دو تکنیک اسپا و ماساژ را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. در نتیجه می‌توانید به صورت همزمان از مزایای هر دو روش بهره مند شوید. این دو شیوه درمانی متفاوت است که می‌توان از آن‌ها به عنوان مکمل یکدیگر استفاده کرد.
افرادی که برای استراحت به آبگرم می‌روند، می‌خواهند تا از مزیت دیگری مثل بهبود بیماری و کاهش دردهای خود برخوردار شوند. ماساژ این کار را به خوبی انجام می‌دهد و با اعمال فشار بر روی نقاط دردناک، به تسکین و بهبودی فرد کمک می‌کند. یک ماساژ کامل برای بدن، ممکن است بیش از یک ساعت به طول بینجامد. این در حالی است اسپا تنها چند دقیقه زمان می‌برد.

ماساژ بیشتر به حرکات فیزیکی متکی است با این حال آبگرم غنی از مواد معدنی است که می‌تواند از نظر دارویی برای بهبود سلامتی شما موثر باشد. این دو روش کاملا متفاوت از یکدیگر می‌باشند، اما هر دو تاثیر تسکین و تقویت سلامتی را به خوبی ارائه می‌دهند.
اسپا بخشی از آب درمانی است و ماساژ می‌تواند بخشی از فیزیوتراپی باشد. به همین دلیل است که هر دو برای دستیابی به حداکثر میزان بهبودی فرد ترکیب شده‌اند. ماساژ توسط یک درمانگر ارائه می‌شود، در صورتی که در اسپا تنها لازم است که در استخر آب معدنی قرار بگیرید.

ماساژ درمانی اسپا

اگر ماساژ اسپا به صورت اصولی و به شکل صحیح اجرا شود، مزایای درمانی قابل توجهی به همراه خواهد داشت. این تکنیک قدرت آن را دارد که به شما در خلاص شدن از شر استرس حاد، سردرد، فشار خون، فشار عضلانی، تنش، کمردرد، آرتریت، گردش خون و تنفس، اضطراب، اختلالات گوارشی، بی خوابی، دردهای عصبی و مفصلی کمک کنند. ماساژهای اسپا را می‌توان به عنوان بخشی از داروهای مکمل و جایگزین برای درمان، به کار برد.

می‌توان از اشکال مختلف ماساژ استفاده کرد و سپس از مزایای آب درمانی نیز بهره مند شد. به عنوان مثال ماساژ سوئدی، ماساژ سنگ داغ، ماساژ صندلی، بافت عمیق، شیاتسو، تایلندی و موارد مانند آن قبل از اسپا قابل اجرا خواهند بود.

انجام هر یک از آن‌ها با توجه به نیاز دریافت کننده ماساژ انجام می‌شود و می‌تواند پیامدهای مثبتی برای فرد به همراه داشته باشد. با این حال معمولا توصیه می‌شود که قبل از مراجعه به ماساژ اسپا با پزشک خود مشورت کنید و پس از آن با توجه به نظر او، می‌توانید از مزایای این تکنیک‌ها به خوبی بهره مند شوید. این موارد به تسکین دردها، متعادل سازی سطح انرژی در بدن و کاهش خستگی و استرس افراد کمک می‌کند. هر چند ممکن است برای دریافت نتایج بهتر، نیاز به زمان بیشتر و گذراندن چندین جلسه داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *