درد عضلات

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بر اساس آن‌ها نیاز به دریافت ماساژ در بهترین سالن ماساژ در اصفهان داشته باشید. یکی از مهم‌ترین آن‌ها ایجاد آرامش برای تمام اعضای بدن است تا درد عضلات و یا آسیب دیدگی‌های شما تسکین یابد. با این حال به عنوان بخشی از فرایند بهبودی، این احتمال وجود دارد که پس از ماساژ مقداری درد و یا گرفتگی عضلات را احساس کنید.

گاهی اوقات ماساژ می‌تواند مناطقی از بدن شما که اخیرا هیچ حرکتی نداشته‌اند را تحریک کند. اگر در قسمت‌های خاصی از بدن خود احساس درد دارید، بهتر است بدانید که این یک امر طبیعی است و معمولا مشکل جدی برای شما به همراه نخواهد داشت.
انواع خاصی از ماساژ مانند بافت عمیق، پس از دریافت با درد همراه هستند. اگر فوق العاده حساس باشید، درد و تنش بیشتری نیز احساس می‌کنید. از این رو بهتر است در جلسات اول، گزینه‌ای را انتخاب کنید که فشارهای ملایم‌تری به عضلات شما وارد می‌کند.

چرا پس از ماساژ درد ایجاد می‌شود؟

طبیعی است که پس از ماساژ احساسی مانند گلو درد داشته باشید. این روش علاوه بر از بین بردن سموم، خون و مواد مغذی را به عضلات شما منتقل می‌کند. پس از تحریک ماهیچه‌هایی که معمولا از آن‌ها استفاده نمی‌کنید و کم حرکت هستند، ممکن است درد در عضلات شروع شود. این یک واکنش جسمی نسبت به التهاب است، زیرا بدن شما در حال بهبود است.

این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که ماهیچه‌های شما به ماساژ عادت نداشته باشند. شبیه به زمانی که بدن شما به کار کردن عادت می‌کند، عضلات نیز به زمان نیاز دارند تا از مزایای این روش بهره مند شوند.

ممکن است در نواحی که نیاز به بهبود دارند، التهاب و درد بیشتری را تجربه کنید. به عنوان مثال اگر پس از ماساژ، درد گردن دارید، ناشی از این است که شما تنش زیادی را در آن ناحیه تحمل می‌کنید و نسبت به آن بی توجه بوده‌اید. ممکن است به دلیل کار شما که شامل نشستن طولانی مدت پشت میز و یا خم شدن مکرر به سمت جلو است، انعطاف پذیری و تحرک محدودی در گردن خود داشته باشید.

ماساژ پا

اگر برای اولین بار است که ماساژ دریافت می‌کنید و قبل از آن تجربه‌ای نداشته‌اید، درد یک مسئله طبیعی است که پس از آن احساس خواهید کرد. با این حال اگر جلسات ماساژ درمانی در مرکز ماساژ اصفهان را به صورت مکرر ادامه دهید، عضلات شما به این شرایط عادت می‌کند و با نظم در تکرار جلسات، دردها کم رنگ‌تر خواهند شد.

۹ روش برای تسکین درد

به طور معمول، دردی که احساس می‌کنید در طی یک روز فروکش می‌کند. با این حال روش‌های مختلفی برای تسکین درد وجود دارد.

۱. آب بنوشید

قبل و پس از ماساژ آب زیادی بنوشید. این کار کمک می‌کند تا سموم و اسیدهایی که در طول ماساژ ممکن است روی بدن شما بیایند، دفع شوند. از مصرف نوشیدنی‌های الکلی، قندی و کافئین دار خودداری کنید. در کنار آب، گزینه‌های سالم دیگری مثل آب نارگیل، میوه تازه، سبزیجات و دمنوش‌های گیاهی انتخاب‌های خوبی خواهند بود.

۲. انجام کشش‌های ملایم

پس از انجام ماساژ، چند کشش ملایم را انجام دهید. این کار کم می‌کند تا تنش در عضلات شما کاهش یابد، و همچنین انعطاف پذیری و گردش خون افزایش یابد. همچنین این یک راه عالی برای آرامش بدن، کاهش استرس و آرام کردن ذهن شماست.

۳. گرما درمانی

بدن خود را گرم کنید تا آرامش بیشتری احساس کنید. می‌توانید دوش آب گرم بگیرید و یا به سونا بروید. همچنین می‌توانید هر ساعت به مدت ۱۵ دقیقه، از یک کیسه آب گرم و یا کیسه برنج گرم برای نواحی درد استفاده نمایید.

۴. کمپرس سرد

به مدت ۱۵ دقیقه و چند بار در روز از کمپرس یخ در مناطق دردناک استفاده کنید. این کار برای تسکین التهاب، کاهش درد و تقویت جریان خون، بسیار مناسب است. برای نواحی کوچک‌تر بدن که درد بیشتری در آن‌ها احساس می‌شود، می‌توانید از یک قالب کوچک یخ استفاده کنید.

۵. درمان موضعی

یک راه عالی برای این که دردهای ناشی از ماساژ کاهش یابد این است که پس از آن از لوسیون‌های مناسب ماساژ استفاده کنید.

۶. داروهای گیاهی

گیاهان مختلفی وجود دارند که ممکن است باعث آرامش عضلات و کاهش التهاب شوند. شما می‌توانید دمنوش‌های گیاهی را به این منظور میل کنید.

برخی از گزینه‌ها شامل زنجبیل، دارچین، میخک می‌باشند، همچنین سایر گیاهانی که طبع گرم دارند، به بهبود شما کمک می‌کنند.

روغن ماساژ

۷. استراحت کنید

کاربرد ماساژ درمانی بسیار زیاد است، پس از ماساژ به اندازه کافی استراحت کنید. پاهای خود را روی یک بالش بلندتر از سطح بدن قرار دهید و مدتی به همین حالت دراز بکشید. همچنین در این زمان می‌توانید به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید، کتابی بخوانید و یا حتی بخوابید.

۸. انجام مدیتیشن

روی یک زیرانداز نرم دراز بکشید و یک موسیقی ملایم و بی کلام پخش کنید. این کار می‌تواند تحت عنوان یک مراقبه هدایت شده باشد که به شما کمک می‌کند تا تنش‌ها و دردهایی که احساس می‌کنید را رها کنید.

۹. استفاده از روغن‌های ماساژ

برای تسکین درد می‌توانید از روغن‌های مناسبی مثل روغن نارگیل و یا زیتون استفاده کنید. علاوه بر آن چند قطره از آن را به دوش یا وان در حمام اضافه کنید. همچنین برای کاربرد موضعی گزینه مناسبی خواهند بود. به خصوص زمانی که یک کمپرس آب گرم در ناحیه دردناک قرار دهید.

انواع ماساژ چیست؟

چند نوع ماساژ وجود دارد که در هر یک از آن‌ها میزان فشار و شدت با یکدیگر متفاوت خواهد بود. این امر باعث می‌شود که حداقل یکی از آن‌ها برای اهداف و نیازهای بدن شما مناسب باشد.

به عنوان مثال ماساژ سوئدی از رایج‌ترین انواع آن به شمار می‌آید. این یک تکنیک ملایم است که به عنوان ماساژ کلاسیک نیز شناخته می‌شود و بر تسکین فشار عضلات و تقویت آرامش تمرکز دارد. سایر گزینه‌ها شامل آروماتراپی، شیاتسو و سنگ داغ است.

ماساژ بافت عمیق از فشارهای قوی‌تری استفاده می‌کند و ممکن است که باعث درد بیشتری شود. اغلب در افرادی که درد مزمن دارند، این گزینه به کار گرفته می‌شود. مدل دیگر در آن ماساژ ورزشی است.

نکاتی برای کاهش درد

در نهایت برای آنکه درد و فشار کمتری احساس کنید، برقراری ارتباط با درمانگر بسیار مهم است. قبل از انجام ماساژ درباره هرگونه نگرانی و دردی که در بدن خود احساس می‌کنید، با او صحبت کنید. این مسئله به درمانگر اجازه می‌دهد تا بدن شما را بهتر بشناسد و در نتیجه بهترین روش‌ها را برای درمان شما اجرا کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *