دیپ تیشو

برای ماساژ دیپ تیشو شما می‌توانید هر گونه استرس و تنشی که دارید را برطرف نماید. البته باید گفت که این نوع ماساژ فواید بسیار زیادی دیگری نیز دارد. مزیت‌های ماساژ دیپ تیشو عبارتند از:

  • استفاده نمودن از ماساژ دیپ تیشو می‌تواند برای گرفتگی مفاصل و عضلات بسیار موثر و اثربخش باشد.
  • تسکین کمر درد‌های مزمن
  • مشکلات و ناراحتی‌های پوستی
  • از بین بردن سیاتیک
  • بهبود درد‌های شدید گردن
  • برطرف نمودن آسیب‌های شدید از جمله سندروم تونل کارپ

خطرات ماساژ دیپ تیشو

از خطراتی که ممکن است این نوع ماساژ برای شما داشته باشد، باید گفت که افرادی که مبتلا به تیروئید خون هستند باید حتما با دستور پزشک انجام شود. افراد مبتلا به پوکی استخوان نباید از این نوع ماساژ استفاده کنند.

 رعایت نکات مهم و اساسی

از آنجایی که بهتر است ماساژ دیپ تیشو انجام می‌دهید آن را به صورت مستقیم بر روی سطح پوست، زخم ها، استخوان‌های شکننده، کبودی و سایر مشکلات و ناراحتی‌های دیگر انجام شود.
با توجه به مطالعات و بررسی‌هایی که انجام شده دریافته‌ایم که ممکن است در اثر انجام ماساژ دیپ تیشو بر روی بدن کبودی و یا و غیره نباید به هیچ عنوان انجام دهید. ممکن است شرایطی به وجود بیاید که در اثر ماساژ ممکن است که سطح پوست شما آسیب ببیند و کبود شود و حتی دیده شده است که در بخش‌های از بدن نیز لخته خون نیز دیده شود که می‌تواند عوارض و خطرات جدی به دنبال داشته باشد.

ماساژ دیپ تیشو

بهتر است پیش از انجام دادن هر نوع ماساژی بر روی بدن توجه داشته باشید که نباید هیچ گونه ماساژی را بدون گرفتن مشورت کردن با یک متخصص در این زمینه انجام دهید.
از آنجایی که شاید رفتن به مرکز تخصصی ماساژ اصفهان برای تمامی افراد امکان پذیر نباشد، اما می‌توانید از دستگاه‌های ماساژ برای این منظور کمک بگیرید.
زیرا این دستگاه‌ها با دانش و تکنولوژی روز دنیا ساخته شده‌اند و استفاده نمودن از آن نیز برای اغلب افراد کاملاً بی خطر می‌باشد.

ماساژ دیپ تیشو و درد

در برخی از اوقات دیده شده است که هنگام ماساژ دیپ تیشو شما احساس درد و ناراحتی کنید و این باعث شود که شما دیگر فرایند انجام ماساژ را انجام ندهید، اما اگر بدانید که علت دردی که در زمان ماساژ ایجاد می‌شود چیست می‌توانید بهتر آن را تحمل کنید.

معمولاً دردی که در زمان ماساژ دیپ تیشو ایجاد می‌شود به دلیل فشار‌هایی است که بر روی بافت‌های عضلات شما وجود دارد به خصوص در صورتی که شما روی قسمت‌های از بدن که زخم و آسیب وجود دارد ماساژ انجام می‌دهید؛ این درد به شدت زیاد می‌شود و بسیار آزار دهنده می‌شود.
با تمامی این تفاسیر در صورتی که در زمان ماساژ احساس درد کردید حتماً این موضوع را به درمانگر در جریان بگذارید تا شما را راهنمایی کند.

ممنوعیت انجام ماساژ دیپ تیشو

معمولا ماساژ دیپ تیشو برای افرادی که مبتلا به تیروئید خون هستند بهتر انجام نشود زیرا این افراد پیش از انجام هر گونه ماساژ لازم است که حتماً با پزشک خود مشورت کنند. کسانی که لخته خون دارند یا در مبتلا به لخته شدن خون هستند بهتر است بدون مشورت از پزشک متخصص خود ماساژ را انجام ندهند.

برخی از افراد به دلیل انجام جراحی‌هایی که در نقاط مختلف بدن خود انجام داده‌اند و یا از مراکز شیمی درمانی برای این منظور استفاده می‌کنند و یا به هر دلیلی اشعه‌ای وارد بدن آن‌ها شده است باید پیش از انجام دادن این گونه ماساژ‌ها با پزشک متخصص در این باره مشورت نمایند و با تجویز آن این عمل را انجام دهند.
اغلب افرادی که مبتلا به پوکی استخوان هستند بهتر است از انجام ماساژ و یا هرگونه فشار زیادی به بدن خودداری کنند.

ماساژ دیپ تیشو

بعد از ماساژ عمیق چه اقداماتی باید انجام دهید؟

بهتر است بعد از انجام ماساژ عمیق در سالن ماساژ در اصفهان حتماً آب و مایعات فراوانی بنوشید به این دلیل که موجب می‌گردد که اسید لاکتیک در بدن از بین برود. در صورتی که این کار را انجام ندهید باعث می‌شود که درد‌های شدید در بدن خود احساس کنید.
با نوشیدن آب زیاد موجب می‌شود که مقدار زیادی مواد زائد از بافت‌های بدن شما استخراج شود و این مسئله به سلامتی شما کمک شایانی می‌کند.

مقایسه دو نوع ماساژ سوئدی و دیپ تیشو

ماساژ دیپ تیشو که به ماساژ آقایان نیز معروف است که شباهت بسیار زیادی به ماساژ سوئدی نیز دارد.
البته با این تفاوت که در ماساژ دیپ تیشو فشار ‌هایی که بر روی عضلات و مفاصل ایجاد می‌شود بسیار عمیق‌تر است.

هر دوی این نوع سبک بسیار مفید و موثر برای بدن هستند، اما همانطور که گفته شد در ماساژ دیپ تیشو یا ماساژ عمیق بافت، بر روی نقاط از بدن فشار‌های عمیقی ایجاد می‌شود که در مقایسه با روش سوئدی بهتر و بیشتر باعث از بین بردن بافت عضلات می‌شود.
این نوع از ماساژ در مرکز ماساژ در اصفهان بر روی عمیق‌ترین لایه‌های تاندون‌ها، ماهیچه‌ها نفوذ می‌کند که موجب می‌شود که استرس‌ها و اضطراب‌ها در افراد تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند و همچنین باعث منظم شدن ضربان قلب نیز می‌گردد.

با تکنیک ماساژ دادن بافت‌های عضلانی که موجب جدا کردن چسبندگی‌های می‌شود.
این چسبندگی باعث می‌شود که گردش خون قطع شود و شما احساس درد، التهاب و کاهش دامنه عضلات می‌شود، در نتیجه موجب بهبود درد و حرکات طبیعی می‌شود.

به همین علت درمانگر معمولا با انجام تکنیک‌های از فشار‌های مستقیم و عمیق یا اصطکاک استفاده می‌کند که معمولا در تمامی نقاط بدن و عضلات این چسبندگی را برطرف می‌نماید.
اغلب افراد در طول فرایند ماساژ معمولا احساس درد و ناراحتی دارند به دلیل فشار‌های بیش از اندازه که می‌تواند موجب آسیب و صدمات جدی برای افراد نماید که معمولا بعد از ماساژ بافت عمیق درد ایجاد می‌شود، درد‌های ناشی از ماساژ به مدت یک الی دو روز به طول می‌انجامد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *