قلم ویبراتور

امروزه با وسایل مختلفی که به بازار ارائه شده است می‌توانید خود به راحتی بدون اینکه نیاز داشته باشید که به مراکز ماساژ درمانی مراجعه کنید در منزل هر ساعتی که نیاز داشته باشید می‌توانید با استفاده از این وسایل مانند قلم ویبراتور به خوبی فرایند ماساژ درمانی صورت را انجام دهید. احتمالا شما هم مشاهده کرده‌اید که قلم ویبراتور به صورت غلتکی است و یک ابزار کوچکی است که معمولا از جنس یشم یا کوارتز صورتی و فلز ساخته می‌شود. برخی از مدل‌های این دستگاه به صورت دو سر غلتک هستند، اما برخی دیگر از آن‌ها از غلتک‌های سوزنی ریزی ساخته شده‌اند این ابزارها و وسایل برای پوست بسیار مفید و کاربردی هستند.

ماساژ صورت چیست؟

مهم‌ترین فایده‌ی ماساژ صورت منجر به کاهش استرس و دور ماندن از فشارها و استرس‌های روانی می‌گردد.

فواید ماساژ صورت با قلم ویبراتور

 1. درمان گرفتگی سینوس‌ها
 2. منظم شدن گردش خون در صورت
 3. کاهش استرس و اضطراب
 4. از بین رفتن پف صورت
 5. از بین بردن خستگی روزانه
 6. خنک سازی و صاف شدن پوست
 7. افزایش میزان جذب محصولات مراقبت از پوست

در ادامه هر یک از موارد فوق را بررسی خواهیم کرد.

فواید ماساژ صورت با قلم ویبراتور

۱. درمان گرفتگی سینوس‌ها

استفاده درست از اصول ماساژ درمانی صورت منجر به جوانسازی پوست می‌شود. با توجه به تحقیقات و بررسی‌های انجام شده از سوی پژوهشگران و محققان دریافته‌اند، ماساژ درمانی می‌تواند باعث از بین رفتن گرفتگی سینوس‌ها شود.

۲. منظم شدن گردش خون در صورت

با استفاده از ماساژ صورت شما می‌توانید گردش خون را در صورت افزایش دهید. این کار شکل و ظاهر پوست شما را روشن‌تر می‌کند و باعث بهبود گردش خون و در نتیجه منجر به سفت و محکم شدن ماهیچه‌ها و عضلات صورت می‌گردد.

۳. خنک سازی و صاف شدن پوست

برای خنک سازی و صاف شدن پوست خود می‌توانید از یک‌ ترفند ویژه استفاده کنید به صورتی که می‌توانید ماساژور را داخل یخچال قرار دهید یا از ماساژورهای سنگی استفاده کنید مانند یشم، این دست از ماساژورها باعث می‌شوند که پوست شما خنک شوند و به سرعت بخش‌هایی از پوست‌تان که پف کرده است را برطرف می‌کند و منافذ پوست‌تان را باز می‌کند. علاوه بر این می‌توانید از خدمات مراکز ماساژ صورت در اصفهان بهره‌مند شوید.

۴. کاهش استرس و اضطراب

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید استرس و اضطراب خود را کاملاً از بین ببرید. ماساژ صورت است این کار را می‌توانید هر زمان که بخواهید با استفاده از ابزارهای ماساژ یا ماساژورها به خوبی انجام دهید، این کار باعث می‌شود که گردش خون به خوبی در بافت‌های صورت حرکت کند. در نهایت نیز منجر به کاهش استرس و اضطراب شما نیز خواهد شد.

۵. از بین رفتن پف صورت

بهترین روش برای خواباندن پف صورت با استفاده از ابزار ماساژور است که منجر به کاهش و تحریک تخلیه لنف پف صورت می‌شود.

۶. افزایش میزان جذب محصولات مراقبت از پوست

در بیشتر مواقع زمانی که از ماساژور برای ماساژ درمانی استفاده می‌شود از روغن‌های مرطوب کننده نیز استفاده می‌شود که فرایند کار به راحتی و ساده‌تر انسجام شود و ابزار به خوبی بر روی صورت استفاده شود، این ابزارها باعث نفوذ بیشتر به کرم‌ها در پوست شما نیز کمک می‌کنند.

۷. از بین بردن خستگی روزانه

ماساژ صورت با کمک ماساژورها می‌تواند باعث ریلکس شدن عضلات و ماهیچه‌های شما گردد و در نتیجه نیز منجر به از بین بردن خستگی روزانه شما می‌گردد. این کار تاثیر فوق‌العاده‌ای نیز در جوانسازی پوست نیز دارد و می‌تواند به خوبی چین و چروک صورت‌تان را از بین ببرد.

چگونه از قلم ویبراتور استفاده کنیم؟

باورهای صحیح در مورد ماساژ صورت با قلم ویبراتور

ماساژ صورت باعث شادی و نشاط شما می‌شود و استرس شما را نیز کاهش می‌دهد.

استفاده از ماساژور منجر به تخلیه مایعات صورت می‌شود، این عامل باعث همتراز شدن موقتی صورت شما می‌گردد. بهترین‌ شیوه برای تخلیه و کانتور کردن یا همان همتراز کردن از طریق چرخاندن غلتک به سمت بالا همراه با یک زاویه است. بعد از شما می‌توانید دستگاه ماساژور را از سمت گوش به پایین بچرخانید. این فرایندها منجر به هدایت مایعاتی که داخل گره‌های لنفاوی می‌شود.

با کمک ماساژور صورت می‌توان مواد سمی را روی سطح پوست به خوبی پاک کرد، هر گونه فعالیتی که باعث افزایش تخلیه لنفی می‌شود مانند ماساز صورت بدن را از مواد سمی به خوبی پاک می‌کند.

چگونه از قلم ویبراتور استفاده کنیم؟

مراحل استفاده از ماساژور صورت عبارت است از:

 1. در ابتدای امر مقداری روغن، سرم یا مرطوب کننده بر روی صورت خود بریزید تا سطح پوست‌تان بافت نرمی پیدا کند.
 2. در صورتی که این کار را انجام ندهید باعث می‌شود ماساژور به پوست شما آسیب برساند و منجر به چین و چروک بر روی سطح پوست‌تان خواهد شد.
 3. برای شروع کارتان ابتدا غلتک را از گردن به سمت بالا بغلتانید. در صورتی که می‌خواهید نتیجه بهتری حاصل شود لازم است که ماساژور را مدام عقب و جلو نکنید و تنها به بالا بچرخانید.
 4. با فشار کم غلتک را از شروع خط فک با سمت گوش‌ها بغلتانید خوب است که این حرکت را از فک تا استخوان گونه انجام دهید.
 5. غلتک یا ماساژور را از قسمت پیشانی به سمت بالا در جهت شقیقه‌ها حرکت دهید. حرکت غلتک باید حتما به سمت بالا باشد و به آرامی با دست پوست را به سمت بالا هدایت کنید، در این زمان باید ماساژور را فشار دهید.
 6. ماساژور را به شکل افقی در بالای ابروهای حرکت بدهید این کار برای بهبود سردرد بسیار مطلوب است.

مناسب‌ترین زمان برای استفاده از قلم ویبراتور

برای ماساژ صورت شما می‌توانید هر روز، روزی یک نوبت ماساژ صورت را انجام دهید.

خرید دستگاه ماساژور صورت

در حال حاضر مدل‌های مختلفی از ابزارهای ماساژ در بازار موجود است که ر هنگام خرید آن‌ها باید شناخت کافی از جنس و شیوه استفاده از آن را بدانید و پیش از خرید حتما از افرادی که در این زمینه تجربه و تخصص دارند کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *