تاثیر ماساژ پا بر روی سلامتی

شاید بار‌ها شنیده باشید که پا قلب دوم است. برای اینکه بتوانید بسیاری از بیماری‌ها را درمان کنید لازم است که حتما از ماساژ پا‌ها استفاده کنید با این روش می‌توانید نقاط حساس پا‌ها را ماساژ دهید.
با انجام ماساژ پاها می‌توانید تمامی‌ خستگی‌ها و استرس‌ها را از بدن دور کنید و به آرامش کامل برسید.

شاید برایتان جالب باشد که می‌توانید با ماساژ پاها در سالن ماساژ در اصفهان بسیاری از مشکلات و ناراحتی‌های عضلانی مانند کمر درد و همچنین معده و درمان قلب و ناراحتی‌های چشم را به خوبی برطرف نمایید.

فواید ماساژ پاها بر سایر نقاط بدن

شاید برای شما هم سوال باشد که بدانید برای این که بخواهید ماساژ پاها را انجام دهید می‌توانید چه نوع بیماری‌هایی را برطرف نمایید.

 1. ماساژ پا‌ها برای درمان ریه‌ها
 2. تسکین چشم با ماساژ پا‌ها
 3. از بین بردن درد گردن با ماساژ پا‌ها
 4. تسکین روده کوچک برای ماساژ پا‌ها
 5. رفع سردرد برای ماساژ پا‌ها
 6. سلامت قلب و عروق توسط ماساژ پا‌ها
 7. درمان معده درد از طریق ماساژ پا‌ها
 8. ماساژ پا‌ها برای درمان کبد
 9. بهبود درد‌های زانو با ماساژ پا‌ها
 10. درمان تیروئید در اثر ماساژ پاها

در ادامه هر یک از موارد فوق را توضیح خواهیم داد.

۱. ماساژ پاها برای درمان ریه‌ها

از آنجایی که ریه‌ها تاثیرات مستقیمی‌ بر روی مرکز میانی توپ‌های پا‌ها می‌گذارند، به همین علت زمانی که بر روی نقاط این منطقه تمرکز کنید می‌توانید به راحتی برای کسانی که از بیماری آسم دچار هستنند برای این که بتوانند سلامتی خود را به صورت کامل به دست آورند، مفید و موثر است در صورت که شما هنگام تنفس دچار مشکل بودید بهتر است در این خصوص حتماً از یک متخصص راهنمایی بگیرید

ماساژ پا

۲. تسکین چشم با ماساژ پاها

زمانی که از ناراحتی‌های چشم بیان می‌شود موضوع مشکلات دید و بینایی است از جمله درد و قرمزی چشم می‌باشد. با ماساژ دادن نقاط از پا‌ها می‌توانید این درد را تا حد زیادی کاهش دهید.

۳. از بین بردن درد گردن با ماساژ پاها

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مگر می‌تواند چه ارتباطی بین گردن درد و پا‌ها وجود داشته باشد، اما با توجه به مطالعات و بررسی‌هایی که توسط محققین و متخصصان شده است دریافته‌اند که ارتباط بین گردن و قسمت شست پا وجود دارد که می‌تواند به خوبی تمامی‌ درد‌ها و ناراحتی‌های شدید و مزمن گردن را به خوبی برطرف نماید برای این کار شما می‌توانید به راحتی با انگشتان خود را در این قسمت فشار وارد کنید تا بتوانید تاثیرات آن را بر روی گردن خود مشاهده کنید.

از آنجایی که گردن درد از بیماری‌ها و ناراحتی‌های بسیار شایع امروزه است به دلیل این که امروزه بسیار از کار‌های ماشینی شده است و افراد کمتر تحرک دارند، به همین دلیل لازم است که از این نوع روش درمانی یعنی ماساژ درمانی پا‌ها تا حد بسیار زیادی این مشکل را برطرف نمایید.

مرکز تخصصی ماساژ اصفهان با ماساژ دادن پاها تا حد زیادی دردهای گردن را از بین می‌برد.

۴. تسکین روده کوچک برای ماساژ پاها

شما می‌توانید برای رفع درد‌های ناشی از روده کوچک می‌توانید به خوبی بر روی نواحی بین پاشنه ی پا و قوزک پای خود را برای بهتر هضم شدن غذا استفاده نمایید. زمانی که هضم غذا را به خوبی انجام دهید می‌توانید سالم‌تر زندگی کنید، این کار برای افرادی که معمولا دچار گاز‌های معده زیاد و یا سوء هاضمه هستند، بسیار مفید و موثر است.

ماساژ پا

۵. رفع سردرد برای ماساژ پاها

ماساژ پا‌ها ارتباط مستقیمی‌ با سر و دستگاه عصبی دارد؛ شما می‌توانید با ماساژ دادن انگشتان پا‌ها می‌توانید به طور چشمگیری سردرد‌های مزمن مانند میگرن را نیز تا حد زیادی کاهش دهد و اثرات مفید و موثری بر روی آن ایجاد نمایید.

۶. سلامت قلب و عروق توسط ماساژ پا‌ها

سلامت و مراقبت از قلب از مهم‌ترین بخش‌های بدن است که باید بدانید که چطور می‌توانید درد‌های این ناحیه را برطرف نمایید.
هر شخصی زمانی که علت ضربان قلب یا درد‌های قفسه سینه دچار است، باید حتما هنگام مشاهده هر گونه این عوارض به پزشک متخصص مراجعه کند با این کار می‌تواند مناطق خاصی از پای راست خود را ماساژ دهد.
با این کار می‌تواند درد‌های ناشی از قلب را بهبود بخشد این کار را باید به صورت منظم و پیوسته و در مدت زمان طولانی انجام دهید. زیرا با انجام این کار شما می‌توانید سیستم گردش خون را به صورت منظم را در تمامی‌ نقاط بدن انتشار دهید.

۷. درمان معده درد از طریق ماساژ پاها

برای این که به بهبود معده و دستگاه گوارش خود کمک کنید. معمولاً ماساژ را باید در قسمت زیر توپ‌های پا انجام دهید. این عمل را همانند ماساژ دادن روده کوچک می‌باشد شما می‌توانید با استفاده از این نوع ماساژ با حد زیادی به مشکلات ناشی از سوء هاضمه و گاز‌های معده موثر می‌باشد.

ماساژ پا

۸. ماساژ پاها برای درمان کبد

شما می‌توانید با ماساژ دادن وسط پا‌های خود تا حد زیادی کبد خود را درمان کنید شاید در ابتدای امر باعث شود که بتوانید با انجام ماساژ پاها تا حدود زیادی سطح درد و سلامت شما داشته باشد.

۹. بهبود درد‌های زانو با ماساژ پاها

افرادی که دچار درد‌های مزمن زانو هستند می‌تواند با ماساژ دادن قسمت داخل هر پاشنه این درد را کم کنند

قیمت ماساژ در اصفهان مناسب است و به راحتی می‌توانید از مزایای ماساژ بهره‌مند شوید.

۱۰. درمان تیروئید در اثر ماساژ پاها

با شایع شدن بیماری تیروئید می‌توانید با انجام دادن ماساژ پاها می‌توانید تا حد زیادی به سلامت غدد تیروئید کمک کنید برای این کار می‌توانید نقاط داخل توپ پا را ماساژ دهید تا بتوانید بهترین بهره وری را از درمان تیروئید داشته باشید.

نقاط مهم و اساسی ماساژ پاها

نقاط و بخش‌های مهم و اساسی ماساژ پاها عبارتند از:

 • ماساژ شست پا
 • ناحیه داخلی کف پا
 • نقاط وسط کف پا
 • بخش کنار پاشنه پا
 • قسمت مرکزی شست پا
 • ماساژ بند‌های انگشت شست پا

ماساژ شست پا

شاید باور این مسئله برایتان کمی‌ دشوار باشد. اما این نوع ماساژ یکی از بهترین و موثرترین روش‌هایی است که می‌توانید به راحتی با ماساژ دادن شست پای خود تا حد زیادی وزن خود را کاهش دهید. استفاده نمودن از ماساژ شست پا می‌توانید به خوبی از شر چربی‌ها خلاص شوید.

ناحیه داخلی کف پا

در صورتی که می‌خواهید خستگی روزانه خود را برطرف نمایید می‌توانید با انجام دادن این نوع ماساژ بر روی ناحیه داخلی کف پای خود خستگی و بی حوصلگی خود را از بین ببرید زیرا شما با انجام دادن این کار غدد آدرنال تحریک می‌شود و باعث می‌شود که بدن شما انرژی زیادی دریافت کند. ماساژ پا

نقاط وسط کف پا

از آنجایی که در ناحیه وسط کف پای شما عصب‌های زیادی وجود دارد و شما می‌توانید با ماساژ دادن این بخش از پای خود تمامی‌ استرس‌ها و اضطراب‌های خود را از بین ببرید. از دیگر فوایدی که این نوع ماساژ برای بدن شما دارد این است که می‌توانید تا حدود زیادی دستگاه تنفس شما کمک می‌کند و تاثیرات موثری بر روی دیافراگم شما می‌گذارد، قسمتی از بدن که زمان نفس کشیدن به ریه کمک می‌کند تا از فرایند پر و خالی شدن آن به خوبی انجام شود.

قسمت مرکزی شست پا

در صورتی که هورمون‌های بدن به صورت بی نظم کار می‌کند شما می‌توانید با ماساژ دادن قسمت مرکزی شست پا به خوبی هورمون‌های بدن را تنظیم کنید، به این صورت که شما می‌توانید نواحی وسط شست را ماساژ دهید.

بخش کنار پاشنه پا

شاید بدانید که در چین باستان معمولا هنگامی‌ که می‌خواستند مواد سمی‌ را از بدن خارج کنند این نقطه از یعنی قسمت کنار پاشنه پا را ماساژ می‌دادند تا عمل دفع بهتر انجام شود.

ماساژ بند‌های انگشت شست پا

در صورتی که شما دچار هر گونه استرس و تنشی هستید، می‌توانید برای رفع آن قسمت شست پای خود را ماساژ دهید. این کار می‌تواند باعث بهبود تیروئید شما شود و همچنین از استرس‌ها و اضطراب‌های شما تا حدود زیادی پیشگیری می‌کند.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *