ماساژ چینی

با مطالعاتی که توسط درمانگران چینی انجام شده است آن‌ها دریافته‌اند که روش‌های درمانی مختلف اعم از طب سوزنی، طب فشاری و ماساژ چینی وجود دارد که می‌توانید بسیاری از بیماری‌ها و استرس‌ها را از بدن دور کنید.
طب سنتی چینی از طریق دستکاری نقاط و کانال‌های حساس نقاط qi باعث جریان خون و شادابی بدن می‌شوند. متخصصان در این زمینه با پاک‌سازی مسیرهای انرژی به نام jing luo با مشخص کردن انسداد جریان با کمک گرفتن از دست، توانسته‌اند که تعادل و گردش انرژی را بازیابی کنند.
در سال‌های اخیر درمانگران سراسر دنیا، با استفاده از ماساژ چینی نسبت به سایر ماساژهای غربی که بیشترین خاصیت را برای از بین بردن تنش‌ها و آرامش در افراد می‌شود همچنین تأثیرات فوق‌ العاده‌ای بر روی تمرکز دارد.
ماساژ چینی یکی از روش‌ها درمانی مؤثر است که طب سنتی چین از آن استفاده می‌کرده است تا به این وسیله بر روی نقاط حساس و مشخصی از بدن تحریک ایجاد کند و جریان تعدیل‌ کننده‌ای را در بدن به حرکت دربیاورد، معمولاً یک در جلسه ماساژ درمانی به روش چینی یک تا دو جلسه به طول می‌انجامد.

مزیت‌های ماساژ چینی

مزیت‌های ماساژ چینی

یکی از روش‌های درمانی که در حال حاضر در دنیا استفاده می‌شود ماساژ چینی است که مزایای بی‌شماری اعم از:

  1. تقویت سیستم ایمنی بدن
  2. بالا بردن گردش خون
  3. ترمیم جای بخیه و جراحی
  4. حمایت از سلامت عاطفی بدن
  5. افزایش سرعت ریکاوری آسیب‌های بافت نرم

در ادامه هر یک از موارد فوق را بررسی خواهیم کرد.

۱. تقویت سیستم ایمنی بدن

درمانگر مرکز ماساژ اصفهان با استفاده از ماساژ چینی می‌تواند مشخص کند که روش‌های قدرتمند و آرامش بخشی نیز وجود دارد که می‌تواند استرس‌های شما را تا حدود بسیاری کاهش دهد. یکی از مهم‌ترین فواید این ماساژ کمک به بالا رفتن کیفیت خواب می‌شود که در نتیجه باعث می‌شود که انرژی و اشتیاق شما افزایش یابد.

۲. بالا بردن گردش خون

با قرار گرفتن مریدین‌های اصلی بدن در مجاورت سیستم قلبی و عروقی باعث شده است که qi روابطی میان شرایط فیزیولوژیکی و گردش خون سالم ایجاد کند این روش‌ها سبب تحریک و جریان مجدد گردش خون می‌شود.

۳. ترمیم جای بخیه و جراحی

احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که بخشی از سطح بدنتان را بخیه کرده باشد و برای رفع جای آن می‌توانید از ماساژ چینی کمک بگیرید، این روش به شما کمک می‌کند تا درد و دامنه حرکت آن‌ها را کاهش دهد از این روش می‌توان برای جلوگیری از یخ‌زدگی شانه‌ها نیز استفاده کرد.

انواع روش‌های ماساژ چینی

۴. حمایت از سلامت عاطفی بدن

مزیت‌‌‌ های انواع ماساژ از جمله ماساژ چینی برای بدن بسیار زیاد است، این نمونه ماساژ باعث تقویت و تسکین دهنده روحیه و تنش روانی در افراد می‌شود به ویژه افرادی که از سلامتی عاطفی خوبی برخوردار نیستند، بسیار مفید است. در سطح فیزیکی با آزاد شدن ماهیچه‌ها می‌توان استرس را کاملاً از بین برد و کیفیت خواب را بهبود بخشید. این عامل برای از بین بردن انسداد شدید برای دور بودن از تنش‌ها، استرس‌ها همچنین افسردگی بسیار مؤثر و کمک‌ کننده است.

۵. افزایش سرعت ریکاوری آسیب‌های بافت نرم

در صورتی که از دردها و سفتی‌های نواحی کمر، شانه و ساق پا رنج می‌برید، می‌توانید با استفاده از این نوع ماساژ در بهترین سالن ماساژ اصفهان جریان خون خود را در بافت‌ها نرم کنید و باعث کاهش درد و بهبود مفاصل شوید.

انواع روش‌های ماساژ چینی

ماساژ چینی دارای دو سبک اصلی به نام‌های تویی نا و زی یاه می‌باشد که تفاوت‌هایی بسیاری با یکدیگر دارند اما هر دو یک هدف را دنبال می‌کنند.

ماساژ زی یاه (Zhi Ya)

در این سبک ماساژ چینی، درمانگر با استفاده از حرکت نیشگون و فشاری که بر روی سطح پوست فرد می‌آورد مشابه طب فشاری، رفلکسولوژی بهره می‌گیرد.

ماساژ تویی نا (Tui Na)

در این سبک از ماساژ چینی به دلیل وجود شباهت‌هایی که با مدل بافت عمیق وجود دارد می‌توان از طریق ورز دادن، کشش و حرکاتی مشابه با خرد کردن، نقاط و نواحی درد و همچنین باعث از بین بردن انسداد سیستم‌های ماهیچه‌ای در بدن می‌شود.

هدف اصلی ماساژ چینی

هدف اصلی ماساژ چینی

اصلی‌ترین و مهم‌ترین هدف ماساژ چینی کاهش استرس‌های فیزیکی به منظور بازیابی حس تعادل، سلامت عمومی و خود درمانی در بدن است. با ماساژ دادن تمامی اعضای بدن می‌توان سلامتی بدن را تضمین کرد، همچنین با استفاده از روش‌های ریلکسیشن یا شل کننده می‌توان خستگی‌ها و کوفتگی‌ها را کاملاً برطرف کرد همچنین استرس‌ها و اضطراب‌ها را از بدن دور کنید که در نهایت منجر به شل شدن تاندون‌ها می‌گردد.

نتیجه‌گیری

ماساژ چینی را با نام‌های دیگری مانند شیاتسو، مریدین، فشاری، نقطه‌ای، تسوبو و ماساژ ناحیه‌های بازتاب پا نیز می‌شناسند. در صورتی که شما زیاد دچار گرفتگی عضلات و مفاصل در ناحیه‌ی کمر، ساق پا و شانه‌های می‌شوید که این مشکلات بیشتر برای افرادی که طولانی مدت نشسته‌اند اتفاق می‌افتد به همین دلیل برای رفع چنین مشکلاتی بهترین راه حل انجام ماساژ از مدل چینی است.

با انجام صحیح این نوع ماساژها و دستورالعمل‌های آن شما می‌توانید بر روی نواحی آناتومی، روان‌تنی و فیزیولوژی همچنین تئوری درمان سنتی چین در این زمینه موفقیت‌های چشمگیری و فوق العادده‌ای کسب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *